Wiadomości
  fotka

  „LISTA ŻYCZEŃ” Konsument-Producent
  03 września 2012

  Chcesz zdrowo jeść? Chcesz mieć dla kogo uprawiać lokalną żywność? Przyjdź na spotkanie i dowiedz się, jak to zrobić! Zapraszamy na spotkanie poświęcone zacieśnieniu współpracy między świadomymi konsumentami i lokalnymi producentami, tak aby można było kupować i produkować żywność dobrej jakości i jednocześnie chronić środowisko.

  Chcesz zdrowo jeść? Chcesz mieć dla kogo uprawiać żywność ekologiczną?
  Przyjdź na spotkanie i dowiedz się, jak to zrobić!


  Czego od siebie oczekujemy? Co możemy dla siebie zrobić?

  Zapraszamy na spotkanie poświęcone zacieśnieniu współpracy między świadomymi konsumentami i lokalnymi producentami, tak aby można było kupować i produkować żywność dobrej jakości i jednocześnie chronić środowisko.

  Spotkanie zorganizowane dzięki oddolnej inicjatywie konsumenckiej.

  GDZIE: Bar wegetariański VEGA, I piętro, Sukiennice ½

  KIEDY: 30.09.2012, godz. 12.00

  Jeśli zależy  Ci na dobrych, lokalnych produktach, które zostały wyprodukowane w naszym regionie metodami ekologicznymi i chcesz mieć dostęp przez cały rok do lokalnej żywności bez konieczności transportowania jej wiele setek czy nawet tysięcy kilometrów, to obowiązkowo rezerwuj czas 30 września 2012 (niedziela). Do udziału zapraszamy również wszystkich lokalnych producentów, którym zależy na budowaniu grupy świadomych konsumentów.

  Na spotkaniu podsumowane zostaną dotychczasowe formy współpracy między konsumentami i rolnikami, jak również omówione będą nowe formuły, które opierałyby się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu swoich potrzeb, np. związane z kontraktowaniem regularnych dostaw, kooperatywy konsumenckiej czy też organizacją nowych miejsc dla cyklicznych bazarów.

  Do czasu spotkania chcielibyśmy również stworzyć „Listę marzeń”, na której umieścilibyśmy wszystko to, co jest możliwe do uprawy w naszym regionie, ale nie jest (jeszcze) dostępne w sprzedaży bezpośredniej, m.in. jarmuż, bakłażan, kolendra, wiele odmian bazylii, cząbru, szałwii, cukinii, dziesiątki odmian pomidorów, sałat, cebul, ziemniaków i innych warzyw i owoców.

  Spotkanie zorganizowane jest dzięki inicjatywie rosnącej grupy świadomych konsumentów, którzy w ten sposób próbują zaspokajać potrzeby zdrowego odżywiania się. We Wrocławiu  od 11 lat organizowany jest Ekojarmark,  a od ponad 3 lat  cotygodniowy Bazar Krótka Droga w Falansterze. Pojawiają się również inne miejsca na mapie Wrocławia, gdzie cyklicznie  można kupić lokalne produkty bezpośrednio od rolnika. Większość tych wydarzeń łączy podobny cel: budowanie współpracy między konsumentami i lokalnymi producentami, tak aby można było kupować żywność dobrej jakości i jednocześnie chronić środowisko.

  Podziel się z nami swoimi marzeniami i napisz, co sama/ sam chciałbyś kupować u swojego rolnika: ekojarmark@eko.org.pl

  Zapraszamy!
  Fundacja EkoRozwoju (organizator Ekojarmarku)
  Slow Food Youth Wrocław
  Stowarzyszenie Krótka Droga 
  Bar Vega

   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie