Wiadomości
  fotka

  Zielony EkoJarmark we Wrocławiu na jesień
  06 sierpnia 2012

  Fundacja EkoRozwoju z Wrocławia zaprasza wystawców do udziału w prawdziwym zielonym EkoJarmarku, który odbędzie się już 19-30 września 2012 we Wrocławiu.

  Wspólnym mianownikiem dla każdego Ekojarmarku jest promocja świadomej, odpowiedzialnej konsumpcji dóbr wszelakich: jedzenia (lokalne produkty), spędzania wolnego czasu (ekoturystyka), jak i zasobów naturalnych (produkcja metodami ekologicznymi). Każda edycja wzbogacana jest o warsztaty, punkt info, a także atrakcje dodatkowe dla dorosłych i dzieciaków.

  Do udziału w Jarmarku Ekologicznym zapraszamy małych, lokalnych wytwórców produkujących metodami ekologicznymi, rzemieślników i artystów, a także partnerstwa lokalne.

  Zasady uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.ekojarmark.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń na jesienną edycję upływa 01.09.2012.

   
  Program Jarmarku:

  Najbliższa edycja Ekojarmarku będzie realizowana w standardzie Zielonych Wydarzeń. Co to oznacza? Na każdym etapie pracy nad realizacją imprezy  do minimum będziemy starać się ograniczyć emisję CO2.  
  Jesienny Ekojarmark to także art recyklingużywamy własnej wyobraźni i dajemy drugie życie starym (ale jarym:-) przedmiotom.

  Atrakcje dla dzieci i dorosłych szykują dziewczyny z WSS Gniazdko, po raz pierwszy na Dolny Śląsk przyjedzie JEŻOWÓZ, a w ramach znanej już akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady rozdawane będą najróżniejsze bilety wstępu (w zamian za śmieci!).

  PIĄTEK, 21 września 2012 - Warsztaty ArtRecyklingowe dla dzieci (WSS Gniazdko)

  Zapraszamy rodziców z dziećmi na warsztaty plastyczno/recyklingowe. Wspólnie zagłębimy się w kolorowy świat owadów i wykreujemy zaskakujące odpadowe stworzenia. Podczas 2 godzinnego spotkania chcemy poprzez zabawę zapoznać najmłodszych uczestników z zagadnieniami związanymi z ekologią i recyklingiem

  SOBOTA, 22 września 2012 - akcja Zamień Odpady na Kulturalne Wypady!

  Szczegółowe reguły wymianyjakie można otrzymać bilety za jakie surowce również niebawem!

  NIEDZIELA, 23 września 2012 - Bezgotówkowa Wymiana Ciuchów (WSS Gniazdko), bar Vega, Wrocław

  Kolejna szałowa bezgotówkowa wymiana ciuchów i dodatków. Niedziela jest nasza wymieniamy się wszystkim, co nam do głowy przyjdzie: sukienki, apaszki, kolczyki, torebki również paski, a nawet książki, które bez wyrzutów sumienia będzie można oddać w dobre ręce.

  SOBOTA, 29 września 2012 - Warsztaty ArtRecyklingowe dla dzieci (WSS Gniazdko)

  Kolejne 2 godzinne spotkanie poświęcone będzie wspólnemu konstruowaniu gier dydaktycznych z recyklingu. Każdy uczestnik wykona niepowtarzalną grę, którą zabierze do domu.


  DODATKOWO NA JARMARKU:

  Poaz po raz pierwszy na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu zawita Mobilne Centrum EdukacjiJeżowóz!

  Czym jest Jeżowóz? To edukacja ekologiczna na kółkach. Jest to projekt, którego głównym celem jest przybliżenie dzieciom oraz młodzieży otaczającej ich przyrody w sposób innowacyjny i interaktywny. Chodzi tu o taką edukację ekologiczną, gdzie teoria i praktyka ściśle się ze sobą łączy, a ważną rolę odgrywa lekcja na łonie natury. W Jeżobusie uczymy się wspólnie poprzez własne doświadczenie, badanie i odkrywanie.


  Szczegółowy program na www.ekojarmark.pl
  kontakt: ekojarmark@eko.org.pl

  Organizatorem Jarmarku Ekologicznego jest Fundacja EkoRozwoju (www.fer.org.pl).
  W realizacji działań na Jarmarku wspierają nas:
  •     WSS Gniazdko
  •    Bar wegetariański VEGA
  •    Wrocławska Inicjatywa Rowerowa
  •    eMSA  Ekojarmark to 100% społecznej inicjatywy!!!
   

   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie