Wiadomości, archiwum
  fotka

  Zapraszamy na Jarmark Ekologiczny we Wrocławiu!
  04 kwietnia 2011

  Sery z mleka koziego, miody, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologiczne jajka, ciasta, nalewki - to tylko niektóre z produktów, które można będzie kupić prosto od producenta na Jarmarku Ekologicznym, który odbywać się będzie od 9 do 22 kwietnia we Wrocławiu. Zapraszamy na wiosenne zakupy, a także szereg imprez towarzyszących. Jak zwykle będzie smacznie i ciekawie!

  Sery z mleka koziego, miody, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologicznejajka, ciasta, nalewki - to tylko niektóre z produktów, które można będzie kupić prosto odproducenta na Jarmarku Ekologicznym, który odbywać się będzie od 9 do 22 kwietnia we Wrocławiu. Zapraszamy na wiosenne zakupy, a także szereg imprez towarzyszących. Jak zwykle będzie smacznie i ciekawie!

  Od tego roku zapraszamy na NOWE MIEJCE! Przez najbliższe trzy lata Jarmarki organizowane będą na skwerze koło katedry św. Marii Magdaleny (ul. Szewska)

  Razem z naszymi partnerami zapraszamy Państwa również na szereg imprez towarzyszących!

  Już w sobotę 9 kwietnia zamienimy odpady na bilety do instytucji kultury podczas akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady. W weekendy chętni będą mogli spróbować swoich sił w licznych warsztatach rękodzieła w ramach festiwalu Wy – Twórczość. 16 i 17 kwietnia zapraszamy na spacer po ulicy Szewskiej – akcja SPLOT Szewska zamieni to spokojne na co dzień miejsce, w tygiel kultury i sztuki. 

  A już 16 kwietnia w katedrze św. Marii Magdaleny wrocławska premiera HD filmu Rytmy Natury w Dolinie Baryczy, porywającej opowieści o bogactwie przyrodniczym największej w Europie krainy stawów. Po pokazie spotkanie z autorem zdjęć - Arturem Homanem.

  Poszczególne działania realizowane są w partnerstwie z Gminą Milicz, eMSA Inicjatywą Edukacyjną, Fundacją Rękodzieła Flafi, Wrocławską Inicjatywą Rowerową oraz parafią św. Marii Magdaleny. Patronat honorowy nad imprezą objęło Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Promocję Jarmarku wspierają PSS Feniks oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

  Kalendarz ciągle się zapełnia!

  Więcej informacji na www.ekojarmark.pl.

  Imprezy towarzyszące

  1) Inauguracja Jarmarku - akcja Zamień Odpady na Kulturalne Wypady

  Kiedy? 9 kwietnia
  Gdzie? skwer koło katedry św. Marii Magdaleny

  Akcja polega na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty).
  Zebrane podczas akcji odpady zostają najpierw poddane segregacji później recyklingowi. Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady.
   
  Więcej szczegółów na www.recykling.org.pl.
   
  2) Pokaz filmu Rytmy Natury w Dolinie Baryczy
   

  Kiedy?  16 kwietnia, godz. 18.00
  Gdzie?   katedra św. Marii Magdaleny, ul. Szewska
  Wstęp? cena wstępu: dowolny datek na działania statutowe Fundacji EkoRozwoju; rezerwacja: ekojarmark@eko.org.pl; do odbioru w domku Fundacji na EkoJarmarku lub przed pokazem

    Gdzie?   katedra św. Marii Magdaleny, ul. Szewska Wstęp? cena wstępu: dowolny datek na działania statutowe Fundacji EkoRozwoju; rezerwacja: ekojarmark@eko.org.pl; do odbioru w domku Fundacji na EkoJarmarku lub przed pokazem

   
  Porywająca opowieść o przyrodzie największej w Europie krainie stawów – Dolinie Baryczy -  po raz pierwszy we Wrocławiu! Na chwilę w gotyckich wnętrzach katedry św. Marii Magdaleny we Wrocławiu zagoszczą stada żurawi, remizy, perkozy, bieliki. 
   
  Film powstał dzięki przyrodzie. Przez ponad dwa lata, we wszystkich porach roku, w dzień i nocy, w czasie rozkwitu i dorastania, na lądzie, wodzie, bagnie i w powietrzu towarzyszy jej Artur Homan. Po pokazie spotkanie z autorem.
   
  "Ten film pokaże Polakom i Europejczykom, że Dolina Baryczy to cud taki sam jak Tatry, Bieszczady, Biebrza albo Puszcza Białowieska. To będzie ponowne odkrycie i początek światowej kariery Doliny Baryczy!"
  Adam Wajrak
   
  Zapraszamy na podróż do ptasiego królestwa!
   
  Zobacz zwiastun
   
  3) Wy-Twórczość Festiwal Rzemiosła Ludowego i Artystycznego
   
  Kiedy?   10 oraz 16-17kwietnia
  Gdzie?   Jarmark, w klub Puzzle, Tajne Komplety, Literaki, Wydawnictwo, Literatka, Otwarte Centrum Ceramiki
  Wstęp?  koszt w zależności od wybranych warsztatów; rezerwacje i zapisy: www.wy-tworczosc.pl
   
  Zapraszamy na pierwszą edycję Wy-Twórczości - Festiwalu Rzemiosła Ludowego i Artystycznego organizowanego przez Fundację Rzemiosła Flafi. Na chętnych czeka cały szereg atrakcji – każdy znajdzie coś dla siebie.
   
  Zapraszamy do spróbowania swoich sił na warsztatach wyrabiania i zdobienia ceramiki, wyplatania wikliny oraz własnoręcznego tworzenia kartek świątecznych, palm i mazurków wielkanocnych. Nie zabraknie także zajęć z barwienia jedwabiu metodą batiku, techniki linorytu.  A na odpoczynek -  warsztaty warzenia piwa.
   
  Sercem Festiwalu „Wy-Twórczość” będzie domek na EkoJarmarku. Spotkania warsztatowe będą się odbywały w niedzielę 10 kwietnia oraz w weekend 16.i 17. kwietnia wokół domku oraz w zaprzyjaźnionych i otwartych na kulturę miejscach w niedalekim sąsiedztwie wrocławskiego Rynku.
   
  Szczegółowy program oraz zapisy na www.wy-tworczosc.pl.
   
   
  4) SPLOT Szewska
   
  Kiedy?  16-17 kwietnia
  Gdzie?   ul. Szewska
   
  Dwudniowe kulturalne rozplatanie ulicy Szewskiej organizowane przez  Inicjatywę Edukacyjną eMSA oraz licznych partnerów z ulicy Szewskiej we współpracy z Fundacją EkoRozwoju. W programie sploty artystyczne, taneczne, etnograficzne, ekologiczne, slow-foodowe. Prezentacje artystów nieprofesjonalnych, rękodzielników i rzemieślników, spotkania z etnografami i podróżnikami, Miejski Nordic Walking z Kulturą to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas na ul. Szewskiej.
   
  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie www.splotszewskawro.pl.
   
  5) Dr Bike
   
  Kiedy?   9 - 10 oraz 15-16 kwietnia
  Gdzie?   Jarmark Ekologiczny

   

   
  W czasie wiosennej edycji EkoJarmarku na ulicy Szewskiej Wrocławska Inicjatywa Rowerowa prowadzić będzie Fruwającą Klinikę Doktora Bike’a.
   
  Każdy kto przyjdzie na nasze stoisko z rowerem, będzie mógł otrzymać fachową, darmową poradę na temat należytego utrzymania oraz diagnozowania dolegliwości swojego rumaka. Dr Bike nauczy cię jak kleić i zmieniać dętkę, montować klocki hamulcowe, czy też wymieniać łańcuch. W miarę możliwości, będzie można również skorzystać z darmowych, podstawowych usług serwisowych (regulacja przerzutek, hamulców, smarowanie, itp.).
   
  Dr Bike jest przede wszystkim projektem edukacyjnym; chcemy aby jak najwięcej zroweryzowanych potrafiło samodzielnie diagnozować problemy dolegające ich pojazdom, a także własnymi siłami je serwisować i reperować. Chcemy zmniejszyć zależność Wrocławian nie tylko od cen paliw, biletów, czy opłat za parkowanie, ale także od braku umiejętności – należytego utrzymania i wykonywania podstawowych napraw roweru.
   
  Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz dzięki wsparciu udzielonemu przez Rogera de Freitas’a oraz Charity Aid Fundation.
   
   
  Organizatorem EkoJarmarku jest Fundacja EkoRozwoju FER
   
  Kontakt: 

  tel. 713430849

   

   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie