Wiadomości, archiwum
  fotka

  Ruszają przygotowania do Jarmarku Ekologicznego we Wrocławiu
  16 lutego 2011

  Fundacja EkoRozwoju zaprasza rolników ekologicznych, lokalnych producentów, artystów ludowych oraz rzemieślników do udziału w Jarmarkach Ekologicznych we Wrocławiu. Najbliższa edycja imprezy obędzie się w daniach 09 – 22 kwietnia 2011 na skwerze koło św. Marii Magdaleny. Termin zgłoszeń dla wystawców upływa 10 - tego marca 2011.

  Fundacja EkoRozwoju zaprasza rolników ekologicznych, lokalnych producentów, artystów ludowych oraz rzemieślników do udziału w Jarmarkach Ekologicznych we Wrocławiu. Najbliższa edycja imprezy obędzie się w daniach 09 – 22 kwietnia 2011 na skwerze koło św. Marii Magdaleny. Termin zgłoszeń dla wystawców upływa 10 - tego marca 2011.

  Przetwory z mleka koziego, ciasta, nalewki, mieszanki ziołowe, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologiczne jabłka i jajka - to tylko niektóre z produktów, które można nabyć podczas Jarmarków Ekologicznych we Wrocławiu. To odbywające się dwa razy do roku święto lokalnych artystów i rzemieślników, wytwórców produkujących metodami przyjaznymi dla człowieka i środowiska oraz rolników ekologicznych nawiązuje swoją formą do tradycji handlowych miasta. Do tej pory zrealizowano ponad 20 edycji imprezy.


  Jarmarki nie tylko promują ekologiczny styl życia wśród Wrocławian, ale także tworzą przestrzeń do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy producentami a konsumentami. Każdej edycji imprezy towarzyszy także szereg wydarzeń dodatkowych: warsztatów, pokazów rzemiosła, wystaw. W urozmaicenie oferty Jarmarku co roku angażują się nowi partnerzy.


  Wiosenną edycję Jarmarków zainauguruje akcja Zamień Odpady na Kulturalne Wypady polegającą na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty). Zebrane podczas akcji odpady zostają najpierw poddane segregacji później recyklingowi. Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze.

  16 i 17 - tego kwietnia Ekojarmark będzie także ważnym punktem na mapie SPLOTU Szewska, czyli dwudniowego kulturalnego rozplatania ulicy Szewskiej organizowanego przez Stowarzyszenie eMSA.

  Dodatkowo w weekendy Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zaprosi cyklistów do swojego namiotu na wspólne przygotowania do sezonu rowerowego.

  Zapraszamy do współpracy:
  •    lokalnych producentów
  •    rolników ekologicznych
  •    rzemieślników
  •    artystów ludowych
  •    organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz: lokalnego dziedzictwa kulturowego, zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej.


  Aby wziąć udział w Jarmarku prosimy wypełnić formularz wystawcy dostępny na stronie www.ekojarmark.pl i odesłać go drogą elektroniczną do 10tego marca 2011 na adres: ekojarmark@eko.org.pl, bądź też pocztą tradycyjną na adres:
  Fundacja EkoRozwoju
  Ul. Białoskórnicza 26
  50-134 Wrocław


  Szczegóły dot. warunków uczestnictwa można znaleźć na stronie www.ekojarmark.pl.

  Organizatorem Jarmarków jest Fundacja EkoRozwoju.

   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie