Wiadomości, archiwum
  fotka

  Ratuj Puszczę na Ekojarmarku!
  30 września 2010

  We Wrocławiu trwa akcja zbierania 100 000 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie przyrody pozwalającej skutecznie chronić Puszczę Białowieską

  We Wrocławiu akcja zbierania 100 000 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie przyrody pozwalającej skutecznie chronić Puszczę Białowieską oraz inne cenne przyrodniczo obszary trwa na największym w Polsce Ekojarmarku na pl.Solnym we Wrocławiu.  Podpisy zbierane są codziennie do niedzieli 3.10.2010 w godzina 9 – 18 na stoisku  Fundacji EkoRozwoju organizatora Ekojarmarku.

  Odwiedzając Ekojarmark połączyć można pożyteczne działanie dla ochrony przyrody z przyjemnością skorzystania z bogatej oferty ekologicznych towarów i usług. Ekojarmark jest  jedyną imprezą tego typu w Polsce podczas której łączy się formułę niekomercyjnej imprezy masowej z promocją obszarów cennych przyrodniczo (promocja regionów, lokalnych producentów ekologicznych, turystyki zrównoważonej)  oraz edukacji ekologicznej. Każda edycja imprezy wzbogacona jest o elementy edukacyjno - informacyjne – pokazy, warsztaty, konkursy ekologiczne.

  Dodatkową atrakcją jesiennej edycji Ekojarmarku jest Festiwal Zrównoważonego Rolnictwa „Ziemia na talerzu”, którego kulminacją będzie Pure Party, czyli „zaangażowana” impreza muzyczna bez tytoniu, alkoholu i narkotyków, z wegetariańskim menu oraz ludźmi, których interesuje zabawa na 100%.  Impreza, na której zagrają  Electrones & DJ Kumor, zacznie się w niedzielę 3.10 o 21:00 w Sali Gotyckiej na ul. Purkiniego 1 we Wrocławiu. Wstęp wolny.  Również na wszystkich wydarzeniach Festiwalu  Fundacja EkoRozwoju  zbierać będzie podpisy w obronie Puszczy Białowieskiej i polskiej przyrody.

   

  Organizator Ekojarmarku:

  Fundacja EkoRozwoju

   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie