Wiadomości, archiwum
  fotka

  Produkty z Ekojarmarku - Olej lniany
  14 września 2010

  Olej lniany "Ogniwo Omega-3" tłoczony jest wyłącznie z polskich nasion lnu rosnących w obszarze Strzelc Krajeńskich i Kamiennej Góry.

  Olej lniany "Ogniwo Omega-3" tłoczony jest wyłącznie z polskich nasion lnu rosnących w obszarze Strzelc Krajeńskich i Kamiennej Góry. Materiał siewny pochodzi z IHAR z Borowej k /Czempina (wielkopolska)  gdzie drogą doboru naturalnego po wieloletnich badaniach uzyskano odmianę lnu wysokolinolenowego OLIVIN tzn. zawierającego w składzie blisko 60% ALA kwasu tłuszczowego typu omega -3.
  Kwasy tłuszczowe omega-3 należą do grupy NNKT (Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych), których synteza w ludzkim organizmie jest niemożliwa , a obecność dla zdrowia jest niezbędna.

  Olej dostępny będzie przez cały czas trwania Ekojarmarku.

  Producent oleju:

  Andrzej Ziołkowski,

  Ogniwo omega -3
  Budziszyńska 29B
  54-434  Wrocław

   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie