Rolnicy: lista
  fotka

  Janusz Dziekan

  Gospodarstwo Sadownicze
  Grupa Producentów MALSAD Krośnice
  ul. Sadownicza 17
  56-320 Krośnice
  tel.: 071/3846113
  fax.: 071/3846310

  Gospodarstwo sadownicze oferuje przede wszystkim jabłka odamieny Jonagold, Golden Delicius, Galam Idared, Elstar i Ligol. Ponadto w sprzedaży są również wiśnie odmiany Łutówka i Kelleris, gruszki odmiany Konferencja, Komisówka i Dicolor oraz czarna porzeczka odmiany Titania.

  Gospodarstwo pana Dziekana od ośmiu lat stosuje technologię integrowanej produkcji owoców.

  Produkcja integrowana - to system produkcji zapewniający konkurencyjnośÄ‡ na rynku i ułatwiający sprzedaż warzyw i owoców. Uwzględnia ona ochronę środowiska i rolniczego krajobrazu, dba o zdrowie i bezpieczeństwo producentów i  konsumentów. W wyniku takiej produkcji uzyskuje się płody rolne o najwyższej wartości biologicznej i odżywczej, bezpiecznej dla zdrowia człowieka. W Polsce integrowana produkcja stosowana jest od 13 lat. Do uprawy objętych produkcją integrowaną zaliczają się uprawy owocowo-warzywne, tj. jabłoń, grusza, malina, śliwa, brzoskwinie i morele, agrest, borówka wysoka, wiśnia, truskawka, pomidor pod osłonami, burak ćwikły, marchew, kapusta głowiasta, cebula, papryka, sałata i ogórek gruntowy.

  Tutaj znajdzieśz więcej na temat produkcji integrowanej oraz Grupie producentów MALSAD

    
   • bieżący artykuł
   • komentarze do artykułu
   • inne artykuły z tej kategorii
   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie