Produkty, nabiał
  fotka

  Ser typu Camembert 40 pln/kg

  Camembert - miękki ser podpuszczkowy. Nazwa sera pochodzi od wsi w departamencie Orne, w Normandii, gdzie w 1791 r opracowano ścisłą recepturę produkcji tego sera.

  Oryginalny Camembert jest produkowany z niepasteryzowanego mleka krowiego. W procesie dojrzewania dzięki grzybom pleśni z gatunku Penicillium camemberti pokrywa się charakterystyczną białawą pleśnią. Oryginalny Camembert jest formowany w krążki o masie ok 250 g i pakowany w papier i pudełko.

  We Francji prawo do nazwy Camembert ma tylko kilkuset wytwórców z departamentu Orne, którzy są poddawani szczegółowej kontroli jakości, w ramach systemu apelacyjnego (AOC - Appelation d'Origine Contrôlée), podobnego do systemu apelacji winiarskich.

  Oryginalny camembert jada się zawsze świeży (maksimum tydzień od daty produkcji). Świeży camembert powinien być sprężysty przy lekkim naciskanu, mieć wewnątrz barwę kremową (a nie żółtą) i fakturę porowatą, bez nacieków. Nacieki, ostry zapach zgnilizny i żółta barwa świadczy o tym, że ser się popsuł i zasadniczo nie nadaje się już do jedzenia - choć istnieją osoby którym stary, przejrzały ser smakuje lepiej od świeżego.

  Cena za 250gr to 10 zł

  Produkt chwilowo dostepny jedynie w gospodarstwie.

    
   • bieżący artykuł
   • komentarze do artykułu
   • inne artykuły z tej kategorii
   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie