Produkty, warzywa i owoce
  fotka

  Cukinia 2,5zł/kg

  Cukinia (Cucurbita pepo var. giromontina) - odmiana botaniczna dyni zwyczajnej - jednorocznej rośliny uprawnej, która należy do rodziny dyniowatych. Cukinia pochodzi z Włoch.

  Charakterystyka:

  Pokrój
  Krzaczasty lub płożący.

  Łodyga
  Krótkie pędy 5-10 cm długości.

  Liście
  Osadzone na długich ogonkach, sercowate lub okrągłe, głęboko wcinane, niekiedy ze srebrnymi plamkami. Duże, z kątów liści wyrastają wąsy czepne, jeśli pokrój jest krzaczasty to nie wytwarza wąsów czepnych.

  Kwiaty
  Żółte, rozdzielnopłciowe, owadopylne, pojedyncze (najperw wyrastają kwiaty męskie, później żeńskie), bardzo duże o 5 płatkach i 3 lub 5 komorowej zalążni.

  Owoce
  Jagody rzekome, silnie wydłużone (10 - 40 cm), maczugowate, lekko żeberkowate koloru ciemnozielonego, rzadziej żółtego i pomarańczowego z plamkami. Masa owocu może się wahać od 0,15-3 kg.

  Korzeń
  Palowy do 2 m długości.

  Cukinia dostępna będzie do 20 sierpnia.

  Cena 2,5 zł za kg.

    
   • bieżący artykuł
   • komentarze do artykułu
   • inne artykuły z tej kategorii
   Serwis powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare 2003 PL2003/004-379.01.01Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwojuZa treść serwisu odpowiada Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskie